Zapiski Internauty

Zapiski Internauty

(ostatnia aktualizacja: 31.05.2021r.)

W 88 roku ubiegłego stulecia założyłem na nogi ciężkie wojskowe glany. Tak mi zostało aż do lipca roku 2004, kiedy stwierdziłem, że nowa rzeczywistość wojska, stała się jakby beto-nowa. Odszedłem więc na… emeryturę. Będąc jeszcze w służbie stałej, w roku 1998, zaistniałem w świecie Internetu. Imałem się przeróżnych zajęć, które miały postawić kropkę nad „i” w odniesieniu do moich zainteresowań.

W lutym 2003 roku, wraz Krzyśkiem Szypulskim postawiliśmy nieobecne już w Internecie, Wielotematyczne Forum.KasArt98.com, które od początku roku 2006, po reorganizacji i obraniu nowego kursu, stało się forum webmasterskim.

Wraz z utworzeniem Forum, powstały również pomysły na inne serwisy. Jednym z nich był „Projekt BOWI” wdrożony przeze mnie w życie w 2003 roku, a który od stycznia 2006 prowadził przez jakiś czas samodzielnie Grzegorz Sędkowski z Warszawy. Serwis piętnował przypadki plagiatu wśród webmasterów.

Kolejnym serwisem, jaki powstał z mojej inicjatywy był InterPatrol.pl utworzony w styczniu 2006 roku. Serwis był narzędziem dla dobrowolnego związku zrzeszającego Internautów, działających na zasadzie „akcji społecznej”, którzy poprzez publikacje w serwisie InterPatrol.pl piętnowali internetowe życie osób i firm, których działalność w Sieci była uciążliwa lub prowadzona niezgodnie z prawem polskim. Z racji natłoku zajęć, od kwietnia do listopada 2006, redaktorem naczelnym InterPatrol.pl był Konrad Baśkiewicz z Bydgoszczy. W grudniu 2006 roku serwis wrócił pod moją komendę, ale z różnych przyczyn, projekt nie rozwijał się już tak dynamicznie. 12 maja 2014 roku serwis InterPatrol.pl zakończył działalność, a 31 sierpnia został z Sieci przeze mnie usunięty.

Od kwietnia 2003 roku do 3 grudnia 2006 byłem związany z Dziennikiem Internautów. Początkowo tylko z Forum DI, później również z Redakcją. Pisałem o „czarnych charakterach” w Sieci, jak również o nieprawidłowościach związanych z wykorzystywaniem Internetu.

Wspólnie z przyjaciółmi z Sieci, od 3 grudnia 2006 do 31 grudnia 2012 roku, spotykaliśmy się w Klubie Internautów, gdzie wraz z Krystianem Zychem (krYsti – Poznań) i Maćkiem Brodowiczem (Alarmus – Warszawa) pełniłem obowiązki administratora. Było to dobre miejsce w Sieci, ale jak to mówią, wszystko co dobre szybko się kończy.

Od maja 2007 jestem administratorem Forum Artura Barcisia oraz współtwórcą jego strony internetowej. W lutym 2009 roku, za namową Artura Barcisia, podjąłem się opieki i aktualizacji oraz wszelkich spraw związanych z istnieniem witryny internetowej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży UwolnijMarzenia.pl. Współpracę z Fundacją zakończyłem 31 maja 2021r.

Prywatnie mieszkam w Toruniu, służbowo od morza aż po góry. Moim największym utrapieniem jest doba, która trwa jedynie 24 godziny. W dążeniach do celu wspiera mnie żona Katarzyna i dzieci.